Sleva 8 % na vše s kódem JASIPOCKAM během naší dovolené. Objednávky budeme expedovat od 29.7.

Nevyzvednuté zásilky na dobírku

Podle českého zákona, přesněji § 2118 zákona č. 89/2012 Sb., jako kupující jste zavázáni zaplatit kupní cenu a vyzvednout si zakoupené zboží. Nevyzvednutím zásilky nedojde ke zrušení naší vzájemné smlouvy, nýbrž k porušení tohoto zákonného ustanovení.

Během zpracování objednávky jste průběžně informováni, jak ze strany našeho e-shopu, tak i dopravce, o pohybu expedované zásilky. Dostáváte informace o předání zboží dopravci až po možnosti vyzvednutí na odběrném místě. Přestože jste měli přehled o pohybu balíku, zásilku jste si nevyzvedli a ta se vrátila zpět k nám.

Jak tuto situaci vyřešíme? Máme pro Vás dvě možnosti:

Máte stále zájem o objednávku

Pokud si stále přejete objednané zboží, zašleme Vám jej znovu. Bude však nutné zaplatit celou objednávku předem, a to buď bankovním převodem, platební kartou nebo jiným online způsobem. Cena objednávky bude navýšena o kompenzaci za nevyzvednutou zásilku.

Již nemáte zájem o objednávku

Pokud o objednávku nemáte zájem, situace se komplikuje. Nepřevzetí zásilky neznamená její storno ani odstoupení od kupní smlouvy. Jedná se o hrubé porušení kupní smlouvy dle § 2118 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Vaší objednávkou, kterou jsme potvrdili, vznikla platná kupní smlouva podle našich obchodních podmínek a zákonů České republiky, které jste akceptoval/a. V průběhu objednávky jsme nezaznamenali od Vás žádnou žádost o změnu, či požadavek na stornování objednávky.

Zákony nám umožňují požadovat náhradu za poštovné a balné. Tuto náhradu je možné vymáhat právně. Proto Vás žádáme, abyste co nejdříve uhradil/a tuto náhradu podle poskytnutých platebních údajů. V případě, že preferujete jiný způsob platby, můžete nás kontaktovat.

Jelikož jste porušil/a platnou smlouvu, lze toto řešit následujícími třemi způsoby:

  • Zaplacení poštovného našemu obchodu.
  • Přenechání pohledávky agentuře specializující se na vymáhání dluhů.
  • Řešení situace soudní cestou.

První možnost je pro Vás nejlevnější a hodna férovému jednání (nepřevzal/a jsem, jsem si toho vědom/a, uhradím ale náklady). Zbývající dvě možnosti mohou být pro Vás finančně náročné, ale pro nás efektivní.

Doufáme, že k celé situaci přistoupíte zodpovědně a dostojíte svým závazkům.