Certifikáty kvality

Zakládáme si nejen na kvalitě naší zákaznické podpory, ale chceme mít jistotu, že lůžkoviny, které vyrábíme splňují odpovídající kvalitu. Spolupracujeme proto s Textilním zkušebním ústavem a dalšími sdruženími:

 

TZU logo SOTEX

 
OEKO TEX

Certifikát OEKO-TEX

Protože jsme rodinná, česká firma zakládající si na kvalitě textilií, jsou naše výrobky, které pro vás šijeme, opatřeny certifikátem OEKO-TEX® Standard 100. Chceme pro vás zkrátka to nejlepší.

A co si vlastně pod tímto certifikátem představit?

OEKO-TEX® Standard 100 vznikl již v roce 1992. Je to významná světová ekologická značka pro textilní výrobky, především je doporučován pro kojence a osoby se zvýšenou alergickou reakcí. Spolu s REACH je nařízením Evropské unie, jejichž společným cílem je zajistit ochranu lidského zdraví, které by mohly způsobovat škodlivé, chemické látky. V neposlední řadě zde hraje prim i ekologie.

Testování provádí 17 zkušebních ústavů, tvořících mezinárodní OEKO-TEX asociaci, která má pobočky ve více než 40ti zemích po celém světě. Kritéria katalogu, který je základem pro testy škodlivých látek, jsou založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a jsou průběžně aktualizována. Zkušební kritéria a příslušné zkušební metody jsou standardizované na mezinárodní úrovni. Zkušební vzorky jsou testovány nezávislými institucemi OEKO-TEX na hodnotu pH, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol. Testuje se také přítomnost alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv. Certifikát je vydán na dobu jednoho roku a lze ho prodloužit po opětovném úspěšném testování.

Co to pro vás znamená?

Můžete si být jisti, že pro výrobu produktů byly použity pouze bezpečné materiály, které při kontaktu s vaší pokožkou nezpůsobí žádnou alergickou reakci. Chcete-li pro sebe jen to nejlepší, pak jste tady dnes správně. Kvalitní ložní textil vám pomůže dopřát si klidný a ničím nerušený spánek, což ovlivňuje duševní pohodu i zdravý život.

QZ Česká kvalita

QZ - Zaručená kvalita

Obdrželi jsme ocenění “QZ - Zaručená kvalita” na řadu přikrývek a polštářů Klasik, Poly a Luxus. ”Známka QZ je zárukou profesionality a jistotou pro zákazníky, že označené výrobky splňují veškeré právní i technické předpisy a jsou zdravotně nezávadné. Další informace naleznete zde.

U výrobků s tímto označením máte jistotu, že kupujete ověřený kvalitní produkt, která vás bude provázet dlouhou dobu.

Držitelé značky QZ – Zaručená kvalita jsou české firmy, velmi často malé rodinné společnosti, které mají své podnikání založeno poctivých principech, jejichž filozofie je blízká sociální odpovědnosti. Seznam oceněných firem naleznete zde.

Certifikáty pro řadu Klasik
Certifikáty pro řadu Poly
Certifikáty pro řadu Luxus

Testování výrobku pro děti do 3 let

Testování výrobku pro děti do 3 let

Výrobky označené tímto logem byly otestované dle Vyhlášky č. 84/2001 Sb. na výrobky pro děti do 3 let. Otestování provedl Textilní zkušební ústav jakožto nezávislá zkušební a certifikační organizace.